Сам Хаузър публикува най-добри резултати в кариерата си от 30 точки, 10 тройки, когато Селтикс победиха Уизардс със 130-104
AP News | 2024-03-18 | 02:57:03

ВАШИНГТОН (АП) —

Сам Хаузър имаше върхове в кариерата си от 30 точки и 10 3- точки, за да помогне на Бостън Селтикс да победят Вашингтон Уизардс със 130-104 в неделя вечерта.

Джейсън Тейтъм също вкара 30 точки с шест тройки, докато водещите в НБА Селтикс отправиха 24 удара отвъд границата в мач, в който те никога не изоставаха, въпреки че пропуснаха трима титуляри.

В първия от последователните мачове — с мач срещу Детройт в понеделник — Дерик Уайт (изкълчване на лявата ръка) и Джейлън Браун (навяхване на десния глезен) се присъедини към Кристапс Порзингис (разтежение на дясното подколенно сухожилие) в редиците на контузените играчи на Бостън.

Тейтъм също беше под въпрос с проблем с глезена, който навлиза в сряда. Вместо това той изигра своя 31-ви пореден мач, а Хаузър направи своя 16-ти старт в кариерата, за да доведе Бостън до 81 точки преди полувремето и преднина, която достигна 36 точки през третата четвърт.

Хаузър вкара 10 за 13 от далечна дистанция, а Бостън отбеляза 17 за 28 от 3 точки през първото полувреме. Селтикс стреляха 48% отвъд дъгата, въпреки че премахнаха титулярите си в средата на третата четвърт.

Джордан Пул отбеляза 31 точки за най-лошия Уизърдс в НБА, който остана без четирима титуляри. Новобранецът Билал Кулибали седеше с натъртена дясна китка.

Тейтъм вкара 18 точки през първата четвърт, докато Селтикс натрупаха преднина от 45-27 през първата четвърт. Това беше най-резултатният начален период на Селтикс за сезона.

Тейтъм също осигури асистенциите, когато Хаузър изравни най-добрия си резултат в предишната си кариера при шестата си тройка с 6:29 до края при второто попадение, което му беше най-доброто в кариерата три минути по-късно.

Хаузър направи още три тройки, за да започва второто полувреме, като последното увеличи преднината на Бостън до 92-56 с оставащи 9:27 през третото.

Селтикс: домакин на Детройт в понеделник вечер.

Уизардс: домакин на Хюстън във вторник вечер.